Menu

Pomohli sme

„Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch!

– príbeh Pani Jany, ktorá si aj vďaka produktom Dr. Nona môže povedať, že to zvládla

image4Tesne po úraze

image3Pani Jana týžden po úraze

image2..dva týždne po úraze
imagePani Jana s odstupom času

Ja som sa o tom presvedčila na vlastnej koži. Som obyčajná pracujúca žena a chcem toho toľko stihnúť, že často svoje povinnosti doťahujem do noci na úkor spánku. Lenže môj zážitok, o ktorý sa chcem s Vami podeliť, ma upozornil na jednu veľmi dôležitú skutočnosť, a to, že cez deň sa pracuje a v noci spí! Bol štvrtok, mala som za sebou celkom obyčajný, pracovný deň. Naplánovala som si ešte pár vecí, ktoré som chcela v ten deň, resp. večer urobiť. My učiteľky sme už také, že plánujeme nielen v práci, ale i doma. Tak tomu bolo aj teraz. Chcela som ohriať hustý med, aby sa dal naliať do dávkovača, ale zároveň som v domácnosti robila minimálne ďalšie tri činnosti. Samozrejme som na med pozabudla, pripomenula mi ho až čudná vôňa. Voda sa odparila a hrniec sa začal páliť. Rozbehla som sa k sporáku a v tom rozohriata fľaša s medom doslova explodovala ako granát. Horúci a už aj skaramelizovaný med som schytala priamo do tváre, očí, nosa, vlasov, proste všade.

Uvedomila som si, že je zle a o hodinu na to som už ležala v Nemocnici Šaca na oddelení s popáleninami druhého stupňa. Med ma zasiahol priamo do očí, takže som okrem ukrutných bolestí navyše nič nevidela. Stal sa zo mňa nevidiaci človek. O tom, čo som si prežila prvé dva dni po úraze sa mi ešte aj teraz s odstupom času hovorí ťažko. Najhorší, okrem bolesti, bol pocit neistoty a veľký strach z budúcnosti. Čo so mnou bude ďalej? Budem ešte vidieť? Akú budem mať tvár? Ostanú mi jazvy a trvalé následky? Na tieto otázky mi, bohužiaľ, nikto nevedel odpovedať. Bola to skúška pre moju psychiku.

Dobrý chýr sa šíri rýchlo, ale zlý ešte rýchlejšie. A to ma zachránilo! O všetkom sa včas dozvedel môj dlhoročný kamarát Miro Gajan a okamžite mi do nemocnice poslal prípravky Dr. Nony. Upokojoval ma, že všetko dobre dopadne. Dokonca mi priniesol fotografiu spáleného človeka, ktorý bol na tom oveľa horšie ako ja a po liečbe týmito prípravkami sa z toho dostal. Tento argument mi uchlácholil dušu. Začala som sa natierať „Telovým mliekom Solaris a užívať Okseen“ proti zápalu presne tak, ako mi to odporučil. Výsledky boli viditeľné zo dňa na deň, až som tomu sama nechcela uveriť.

Od úrazu uplynulo veľa času, ale ja som celý svoj život budem nesmierne vďačná ľuďom, ktorí mi pomohli. Ľuďom, ktorí tieto zázračné prírodné produkty priniesli na Slovensko a pomáhajú aj ďalším, ktorí to potrebujú. Táto moja životná skúsenosť ma presvedčila o tom, že Dr. Nona naozaj funguje, pomáha a lieči. Zároveň som prehodnotila svoj rebríček hodnôt a pochopila som, že zdravie je prvoradé. Toto posolstvo odovzdávam ďalej všetkým, na ktorých mi naozaj záleží.

– Jana (Štítnik)

20140111_161014

Toto je pani Jana dnes. Po popáleninách na tvári nie je ani stopy. Na fotke so svojim kamarátom Miroslavom Gajanom 🙂